Am citit aceasta carte la recomandarea celor de la Friendly Fire (cred ca Moise Guran daca nu ma insel). Este un roman autobiografic. Nu pot spune ca m-a impresiionat prea mult. Probabil pentru ca am trecut deja prin pierderea unui parinte si nimic nu ma mai poate impresiona cand vine vorba de moarte.
"Majoritatea oamenilor îşi întrebuinţează cea mai mare parte din timp ca să trăiască, şi puţina libertate care le mai rămâne îi înspăimântă atât de tare, încât fac tot ce le stă în putinţă ca să scape de ea." (Suferințele tânărului Werther - Goethe)
Postare prezentată
Invitatie la vals - Citate
"Nu mai am putere sa vreau." "Se sinucide cineva ajuns în vîrful piramidei sociale dupa ce a gasit cheia care descuie usa t...
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu